یادداشت های تحلیلی اقتصادی


منزل
iranbizbiz (at) gmail.com
 

۱۳۸٥/٤/٢٠

 

شرکت سرمایه گذاری نظام مهندسی ایران

 

شرکت سرمايه گذاری نظام مهندسی ايران – سهامی عام ، يک شرکت تازه تاسیس است که در تاریخ 23/08/83 با سرمایه 55.650.000.000 ريال به ثبت رسید . در زمان پذیره نویسی 35 درصد سرمايه فوق دريافت شد . پس از خريد دفتر شرکت ، به منظور پيشگيری از ماندن سرمايه ، بخشی از سرمايه صرف خريد اوراق مشارکت و سهام شد که در حد خود سود آور بوده است .

دريافت 65 درصد باقیمانده سهام از سهامداران ، به درخواست بسياری از سهامداران شرکت  تمديد شد و تا اواخر مرداد 1384 به طول انجاميد . طی اين مدت ، شرکت زمينه های مختلف سرمايه گذاری را مورد بررسی و مورد مطالعه قرار داده است که عمده ترین آن با توجه به موضوع فعالیت شرکت ، توسعه و عمران است . اين شرکت پس از بررسی کارشناسانه و انجام مطالعات اقتصادی بيش از چهل پروژه در نقاط مختلف کشور ، چند مورد انتخاب و پس از ارزيابی های مجدد نسبت به خريد آنها اقدام شد .

رشد قيمت پروژه ها مويد انتخاب درست شرکت می باشد . بديهی است که هدف اصلی مديران ، ايجاد ساخت و ساز با بهترین کیفیت فنی و کسب سود مناسب نسبت به سرمایه گذاری می باشد . اولین پروژه آماده برای ساخت ، نگین دریای رامسر بود که عملیات اجرائی آن آغاز شده و مدت اجرای آن 30 ماه برآورد شده است .

طی این مدت اخذ مجوزهای لازم از مراجع مربوطه و تهیه نقشه های اجرائی پروژه و آزمايش مکانيک خاک نيز انجام شده و همچنین مراحل مقدماتی اجرای پروژه های ديگر مثل مشهد و گلوگاه نيز در دست اقدام می باشد .

يادآوری می نمايد که برنامه های تدوين شده برای 5 سال اول فعاليت اين شرکت ، سرمايه گذاری کم ريسک و کم منفعت می باشد . کارشناسان اين شرکت اعتقاد دارند قبل از اتمام اولین پروژه نباید انتظار سود عمده را داشت . اما پس از آن ، نظر به اينکه پروژه های مختلف هر يک به نوبت آماده بهره برداری می شوند ، اهداف اقتصادی شرکت تحقق خواهند يافت .

از طرف ديگر این شرکت با استفاده از منابع مالی ديگر غير از سرمايه شرکت در پروژه های مشترک سرمايه گذاری نموده است . برای اجرای پروژه نگين رامسر ، با توجه به محدوديت سرمايه از مشارکت سهامداران حقيقی و اعضای سازمان نظام مهندسی بهره گرفته شده است .

بکارگيری قسمت معینی از توان فنی تخصصی شرکت همراه با اجرای سیاست تداوم سوددهی  ایجاب می نمايد که پروژه های ديگر به نوبت يا همزمان مطالعه و اجرا شوند . طبیعی است که اين شرکت هم منتظر پایان رسیدن یک پروژه برای آغاز پروژه ای ديگر نباشند .

این شرکت در جلسه مجمع عمومی فوق العاده 16 / 10 /84 نیز موضوع افزایش سرمایه تا مبلغ 25 میلیارد تومان ظرف مدت سه سال را مورد تصويب قرار داده است  ؛ که افزایش سرمایه شرکت در مرحله اول به ميزان 100 درصد در شرف انجام می باشد .

نکته جالب توجه در اين شرکت توافق صورت گرفته با یکی از بانکهای خصوصی می باشد . در این توافق سهامداران این شرکت با وثيقه نمودن سهام خود می توانند با رعایت کلیه ضوابط و مقررات بانک و با معرفی نامه شرکت از تسهیلات این بانک استفاده نمایند .

پروژه های شرکت

1.      پروژه نگين دريای رامسر

2.      پروژه نگين مشهد

 
 

بورس و سرمايه گذاري : ٤:۳۸ ‎ب.ظ

 

 

نویسندگان
بورس و سرمايه گذاري


آرشیو وبلاگ
تیر ٩٥
آبان ٩۳
بهمن ٩٢
دی ٩٢
آذر ٩٢
آبان ٩٢
بهمن ٩۱
آذر ٩۱
آبان ٩۱
فروردین ٩۱
اسفند ٩٠
بهمن ٩٠
دی ٩٠
آبان ٩٠
مهر ٩٠
شهریور ٩٠
آذر ۸٩
آذر ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦
اسفند ۸٥
بهمن ۸٥
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥
مهر ۸٥
شهریور ۸٥
امرداد ۸٥
تیر ۸٥
امرداد ۸۳
تیر ۸۳
خرداد ۸۳
اردیبهشت ۸۳
فروردین ۸۳
اسفند ۸٢
بهمن ۸٢
دی ۸٢
آبان ۸٢
شهریور ۸٢
امرداد ۸٢

لینک دوستان
خبر بورس
مقالات اقتصادی
گوگل
خاطرات يک مدير
بخش بورس خبرگزاری فارس
بورس نيوز
Yahoo
amazon
Google Pages
Yahoo Finance
بهترین سایت دانلود
تجارت و بانکداری بين الملل
ACTIONBOURSE
rizzzz
وبلاگ بانک سرمايه
بورس شرق
دایره المعارف سرمایه گذاری
استودیو ژاو
اخبار صنایع و فلزات

خروجی وبلاگ
feed
Search Engine Optimization
پشتيباني
وبلاگ فارسی

 
[ منزل | قديما | ]