روند نزولی نرخ تورم

15/6/87

روند نزولی نرخ تورم
ابن جمله در شرایطی که نرخ تورم هر روز بالاتر می رود و مردم تورم شدید و بالا را با تمام وجود احساس می کنند شاید خنده دار و البته کمی احمقانه باشد.
اما برداشت تورم امروز از مزرعه کشت نقدینگی در گذشته است.
 بر اساس بررسی های مستقل نقدینگی 8 تا 30 ماه بعد اثر خود را بر روی قیمت کالا ها و خدمات  و در حقیقت نرخ تورم می گذارد.
تورم امروز نه زایده سیاست دیروز بلکه نتیجه اشتباهات در سطح اقتصاد کلان از 8 تا 30 ماه پیش است. اما در دی ماه سال گذشته یعنی حدود 8 ماه پیش و حدود 3 ماه پس از آغاز ریاست مهندس مظاهری بر سکان پولی ایران ترمز نقدینگی کشیده شد و رشد نقدینگی از حدود %40 به زیر 20% در ماه گذشته رسیده است. امری که در صورت تداوم و حتی حفظ وضعیت موجود می تواند اثر کاهشی خود بر تورم را از پاییز بگذارد.
در اولین گام شتاب رشد تورم را کند نماید و در ادامه مسیر و از حدود 9 ماه آینده روند نزولی تورم آغاز گردد.
این امر به شرطی است که هیچ تغییر خاصی در سطح سیاست های کلان اقتصاد رخ ندهد و سیاست فعلی بانک مرکزی مبنی بر کنترل نقدینگی دنبال شود.
باید به مهندس مظاهری تبریک گفت . او ایستاد و از تئوری های اقتصادی خود که نه ساخته خود او بلکه تئوری های پذیرفته شده و رایج در سطح جهان است دفاع کرد.
امیدوارم ایشان در مسند مدیریت بانک مرکزی بتواند به خدمت رسانی به مردم شریف ایران ادامه دهد و همه ما پس از 4 دهه طعم تورم تک رقمی را با ترمزی که وی کشیده است و قفل هایی که بر خزانه است به واقع ببینیم.

 

/ 1 نظر / 16 بازدید
اخذ مدرک دانشگاهی

تبدیل سوابق کاری و علمی به مدرک دانشگاهی معتبر [گل][گل][گل][گل][گل] با سلام و آرزوی توفیق سابقه کاری و علمی = مدرک دانشگاهی معتبر در جهان برای شما از دانشگاههای آسیا و آفریقا و آمریکا و اروپا در همه رشته های تحصیلی ( حتی رشته های علوم پزشکی ) مرتبط با سابقه علمی و کاری ، مدرک دانشگاهی اخذ خواهیم کرد. <<با این مدارک میتوانید ادامه تحصیل دهید>> مدارک شامل : اصل مدرک + ریز نمرات + تأییدیه آموزش عالی کشور مربوطه برای جزئیات بیشتر با ایمیل ذکر شده در تماس باشید. [گل][گل][گل][گل][گل] موبایل = 09144017470 تلفکس : 4416807-0411 با سپاس : عبدالهی university_iran@yahoo.com http://university-iran.persianblog.ir