عاقبت تجارت الماس در ايران

33نفر از مراجعه كنندگان به سايت تجارت الماس به عنوان كلاهبرداران اينترنتي به دادسراي كرج شكايت كردند.
اين شاكيان كه بيشتر جوان بودند، به بازپرس شعبه شش دادسراي كرج گفتند، مسئول سايت الماس قول داده بود يك قطعه الماس به عنوان جايزه به آنها بدهد، اما پس از گرفتن ۴۸۰ دلار از هر كدام، هيچ چيزي به آنها نداده است.
مريم يكي از شاكيان پرونده دراين باره گفت: سال گذشته روي اينترنت تبليغ سايتي را ديدم كه در آن نوشته شده بود: برنده جايزه الماس ما باشيد. وارد سايتي كه آدرسش داده شده بود شدم و ديدم وعده داده اند اگر هر كس هشت دلار به عنوان حق عضويت به اين سايت پرداخت كند و شش نفر را به عضويت سايت درآورد، مبلغ ۵۰ دلار دريافت خواهد كرد. سعي كردم بيشتر با اين سايت آشنا شوم. در تحقيقاتي كه انجام دادم، متوجه شدم اين سايت توسط فردي به نام هوشنگ از شهر كيمبرلي اتريش راه اندازي شده است. ضمناً وعده داده شده بود اگر تعداد اعضايي كه معرفي مي كنيم به حد نصاب برسد، يك قطعه الماس برايمان ارسال خواهد شد.
اين دختر ادامه داد: من هم تصميم گرفتم به عضويت اين سايت درآيم. هر ماه مبلغ هشت دلار به عنوان حق عضويت پرداخت مي كردم ضمن اين كه شش نفر از دوستان و آشنايانم را هم به عنوان عضو جديد معرفي كردم. مدت يك سال عضو سايت بودم اما نه تنها هيچ پولي به عنوان سود دريافت نكردم، بلكه از الماس هم خبري نشد.
وي گفت: بعد از يك سال وقتي تقاضاي انصراف كردم و از آنها خواستم تا پولم را برگردانند، ابتدا مخالفت كردند؛ اما وقتي ديدند كه من اصرار مي كنم، گفتند ۷۵ درصد پول را بازنمي گردانند و بقيه را هم به صورت قسطي پرداخت خواهند كرد. علاوه بر من، شش نفري هم كه معرفي كرده ام، پولهايشان را از دست داده اند و خودشان هم از من شكايت كرده اند و من در اين پرونده هم شاكي هستم و هم متهم، در صورتي كه سايت دياموند همه ما را گول زده است.
هفته گذشته، فرج اللهي، رئيس شعبه شش بازپرسي كرج دستور بازداشت هوشنگ الف دايركننده سايت اينترنتي الماس را به اتهام كلاهبرداري صادر كرد و از پليس بين الملل (اينترپل) خواست تا وي را دستگير كند و براي بازجويي به دادسراي كرج انتقال دهد.
در پي شدت گرفتن فعاليت هاي قضايي عليه اين گروه و دستگيري سران آن در ايران سه سايت اينترنتي فارسي مربوط به اين گروه كه از اين طريق با مشتريان تماس برقرار مي كرد، از يك هفته قبل غيرقابل دسترسي شد. سايت هاي از كار افتاده عبارتنداز:
diamond-iran.com


diamond-iran.net

my7diamonds.net

/ 1 نظر / 8 بازدید
mehdi3

سلام وبلاگ قشنگی داری به منم سر بزن