امروز در بازار - روز مخابرات در آستانه مجمع

مخابرات در آستانه برگزاری مجمع شاخص را بالا کشاند.

در حالی که نماد مخابرات برای برگزاری مجمع بسته می شود و البته این شرکت برای هر سهم تنها ٣ ریال سود قابل تقسیم دارد که این سهم امروز ٢.٣ درصد بالا رفت و به تنهایی شاخص را بیش از ٢٧ واحد بالا کشید.

صف خرید مخابرات به بیش از 5 میلیون سهم رسیده است.

پالایش نفت اصفهان نیز در آستانه مجمع بیش از ١.٨%‌ رشد داشت. همچنین امروز بیش از ١.٢ میلیارد سهم این شرکت به قیمت ٢٩٠ تومان به سهام عدالت منتقل شد. همچنین گفته می شود که بلوک ٩%‌ این سهم توسط سازمان خصوصی سازی عرضه خواهد شد.

رشد قیمت جهانی مس به سطح ۵٢٠٠ دلار در بازار های جهانی به کمک سهام ملی مس رسید و این سهم نیز ١.۴ %‌ بالا رفت و با صف خرید روبروست.

بانک صادرات نیز در آستانه مجمع اندکی بالا رفت و از مرز ١١٠ تومان عبور کرد.

فولادی ها با دو روند متفاوت روبرو هستند. شرکت فولاد مبارکه با روند صعودی و دو شرکت دیگر فولادی بورس , شرکت های فولاد خراسان و فولاد خوزستان همچنان با کاهش قیمت روبرو هستند.

فولاد مبارکه با حمایت حقوقی ها با صف خرید روبرو شد

باما پس از تعدیل منفی سود و پیش بینی زیان حدود ٢٠٠ ریالی با رشد قیمت مواجه شد. باما به عنوان تنها شرکت تولید کننده روی در کشور محسوب می گردد که معدن اختصاصی دارد. این شرکت پیش از این پیش بینی عملکرد سال ٨٨ خود را با سود پیش بینی کرده بود.

با پیش بینی پایان رکود اقتصادی در جهان و انتظار برای رشد قیمت ها فلزات رنگین از جمله روی نماد های مرتبط با رشد اندک قیمت روبرو شدند. هر چند با توجه به مشکلات اساسی در بحث تامین حاک در این صنعت در ایران افزایش قیمت روی تاثیری بر صنعت  فوق در ایران نخواهد نداشت.

این هفته بازار با فشار سازمان خصوصی سازی شاهد عرضه اولیه شرکت حفاری شمال خواهد بود.

با توجه به آخرین فرصت برگزاری مجامع توسط شرکتهایی که سال مالی آنها منتهی به اسفند است بسته بودن بسیاری از نماد ها به تبع آن و همچین تعطیلی دوشنبه به مناسبت مبعث خاتم پیامبران حضرت محمد مصطفی (‌ص)  بازار حضور کمرنگ معامله گران را شاهد است.

در مجموع امروز به مدد رشد قیمت سهام های اصل ۴۴ و همچنین در آستانه مجمع بودن آن ها شاخص کل با رشدی ۴٧ واحدی به 9442 واحد رسید.

/ 0 نظر / 24 بازدید