آخرين اخبار درباره منتشر کنندگان ويروس های بلاستر و سوبيگ

يک نوجوان 18 ساله مظنون به ايجاد ويروس بلستر ( شاخه B ) در حال پاسخ دادن به پرسش هاي پليس فدرال آمريکاست و گفته مي شود به زودي به زندان اعزام مي شود.
به گزراش خبرگزاري رويتر و به گفته آگاهان اين پسر 18 ساله سازنده اصلي کرم بلستر نيست اما کرم بلستر را با تغييراتي در ساختار به نوعي خطرناک تر تبديل کرد که B-variant ناميده مي شود.
پليس معتقد است با دستگيري اين فرد به سازنده کرم بلستر بسيار نزديک شده است.
در همين حال منابع آف بي اي از شناسايي ISP خبر دادند که ويروس Sobig براي اولين بار از طريق آن در سراسر جهان پخش شده است.
بنا براين گزارش اين ويروس از يک کامپيوتر خانگي و به صورت يک عکس مستهجن آپلود شده و براي نختسين بار به يک گروه خبري اينترنتي ارسال شده است.

مقامات پليس روماني فردي را دستگير کرده اند که گفته مي شود صاحب يکي از نسخه هاي کرم بلاستر است که دو هفته قبل ميليون ها کامپيوتر را در سراسر جهان آلوده کرده بود. دستگيري اين فرد در حالي صورت مي گيرد که هفته قبل نيز اف بي آي مظنوني را که گفته مي شود نويسنده نسخه B کرم بلستر، دستگير کردند.
به گزارش بي بي سي پليس روماني معتقد است فرد دستگير شده که Ciobanu نا م دارد نويسنده نسخه F اين کرم است که دستگاه هاي کامپيوتر يکي از دانشگاه هاي اين کشور را مورد حمله قرار داد.
مطابق قانون روماني در صورت احراز جرم اين فرد 24 ساله او به 15 سال زندان محکوم خواهد شد.
برخلاف ديگر نسخه هاي کرم بلستر نسخه نوشته شده توسط Ciobanu فقط به کامپيوترهاي دانشگاه Ias در شمال روماني حمله کرد.
متني که در داخل ويروس قرار داشت حاوي توهين به يکي از مدرسان اين دانشگاه بود و از وي مي خواست که بازنشسته شود.
با وجود همه تمهيداتي اين فرد براي شناخته نشدن به کار گرفته بود انتخاب نام مستعار "Enbiei" به پليس روماني در شناسايي وي بسيار کمک کرد.
يکي از مقامات پليس دراين مورد گفت: ما اين نام را در بولتن برد دانشگاه هم ديديم ، انتخاب اين نام براي اين کرم کار چندان هوشمندانه اي نبود.
پليس روماني هم اکنون دو دستگاه کامپيوتر اين فرد را ضبط کرده تا به دلايل روشني در مورد نوشتن اين ويروس توسط وي دست يابد.

کپي کاران دستگير شدند!
به نظر مي رسد نقض کپي رايت حتي اگر در مورد يک کرم اينترنتي هم باشد عاقبت خوشي ندارد . هفته گذشته نيز جفري لي پارسون که يک برنامه نويس است به دليل انتشار نسخه B از کرم بلستر توسط پليس اف بي آي دستگير شد.
پارسون هم اسم مستعارش را با عنوان teekid روي ويروس قرار داده بود که گفته مي شود از همين طريق شناسايي شده است.
اگر جرم وي ثابت شود وي به ده سال زندان و پرداخت 250 هزار دلار محکوم خواهد شد.
با وجود دستگيري اين دو نفر در رابطه با کرم مشهور ام اس بلاست نويسنده اصلي اين کرم همچنان ناشناس باقي مانده و علي رغم پيش بيني معمول بعد از دستگيري هايي در اين زمينه به نظر مي رسد فعلا او در حاشيه ا منيت قرار دارد .

/ 0 نظر / 6 بازدید