118 اطلاعیه در کمتر از 24 ساعت

از معجزات بورس انتشار 118 اطلاعیه در کمتر از 24 ساعت است.

همه منتظر بودند تا بازار آخر هفته در 4 شنبه تعطیل شود و دقایقی بعد اطلاعیه ها یکی پس از دیگری منتشر شد.

کارمندان زحمت کش سازمان و شرکت بورس اوراق بهادار که همگی به قانون انتشار اطلاعات و اطلاعات نهانی آگاه و پایبند هستند از زن و بچه زدند و 19:36 شب روز گذشته مشغول انتشار اطلاعیه هایی بودند که ظاهرا همگی دقیقا بعد از پایان بازار در هفته جاری به دست آن ها رسید.

این کارکنان زحمت کش حتی روز پنج شنبه نیز به سر کار آمده اند . کارکنانی که 5شنبه ها تعطیل هستند و باید با خانواده خود از اطلاعات نهانی که دارند استفاده کنند.

در این 5 شنبه کذا این کارکنان تا پاسی از شب وقت خود را صرف انتشار اطلاعیه شرکتهایی کردند که از عمد بعد از ساعت اداری اطلاعیه های خود را فرستادند.

شرکت ها همگی و در اقدامی هماهنگ همگی بعد از ساعت کاری بازار تمامی صورت های مالی خود را به ارسال کردند.

کمی ساده انگاری است که فکر کنیم که بیش از 90 شرکت 118 اطلاعیه خود را در کمتر خارج از ساعت اداری ارسال کرده اند.

آن چه به نظر بنده و بسیاری از سهامداران جز می رسد آن است که سازمان بورس و شرکت بورس با فاصله چند روزه اقدام به انتشار اطلاعیه در سایت کرده است.

سوال این است که آیا عدم انتشار این اطلاعیه ها در هنگام دریافت یا به نوعی انتشار اطلاعیه ها با تاخیر زمانی موجب تخلفاتی نمی گردد. تخلفاتی خواسته یا نا خواسته , در شرکت بورس یا سازمان بورس و حتی در حسابداری و امور مالی شرکت های بورسی

افرادی که با دفاتر مالی شرکت ها تماس می گیرند به نوعی از رانتی برخوردار می شوند که می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در بازار و روند بازار و ضرر رسانی به سهامدارانی گردد که به دلیل عدم افشا اطلاعات از آن آگاه نیستند.

همین بس که به جای آن که به دنبال قانون و تخلفات افشا اطلاعات در بورس برویم بهتر است از سازمان بورس و شرکت بورس اوراق بهادار تهران و دکتر رحمانی بخواهیم که اطلاعات را درست و به موقع افشا نمایند .

 

/ 1 نظر / 18 بازدید
نادر

سلام وبلاگ جالبی دارید من تازه یه وب زدم خوشحال میشم اگه به من هم سر بزنید و با نظراتتون به من هم در بهتر شدن وبلاگم کمک کنید. موفق باشید[گل]