ذخيره فايل در وب

سايت Yahoo!كه در قسمت هاي قبلي ذكر گرديد، اين سايت به هر عضو ۱۰ مگابايت فضاي رايگان جهت ذخيره سازي فايل هايي را از هر نوع مي دهد. شما از اين فضا كه Briefcase ناميده مي شود مي توانيد براي ذخيره سازي فايل هاي مهم و تصاوير مورد استفاده وبلاگ خود نيز استفاده كنيد.
نكته: Briefcase بيشتر فايل ها از جمله فايل هاي گرافيكي، صوتي، صفحات وب، اسناد Microsoft Access، برگه هاي Excel و ديگر فرمتهاي متداول را قبول مي نمايد.
نحوه استفاده از Yahoo! Briefcase
براي استفاده از اين قابليت ابتدا آدرس Yahoo را در نوار آدرس مرور گر خود وارد كرده و بر روي كليد Enter كليك نمائيد.
در صفحه ظاهر شده در قسمت Organize گزينه Briefcase را انتخاب نماييد تا پنجره Yahoo! Briefcase در روي صفحه نمايش ظاهر گردد. در صفحه فوق نام كاربر (Username) و كلمه رمز (Password) ثبت شده در Yahoo را وارد كرده و بر روي كليد Login كليك كنيد.
با انتخاب كليد Login صفحه  به نام Account Setup در روي صفحه نمايش ظاهر مي گردد. در قسمت CreateFolders شما مي توانيد عناوين پوشه هايي كه مي خواهيد ايجاد نماييد را انتخاب نماييد. با انتخاب گزينه Yahoo! Specials شما مي توانيد برنامه و فايل هاي رايگان را از سايت Yahoo! دريافت نماييد. در قسمت Select Viewe شما مي توانيد نحوه چيدمان و مرتب سازي اطلاعات و فايل ها را به صورت هاي مختلف (مانند نام، اندازه، نوع...) از منوي كشويي مربوطه انتخاب نمائيد. در قسمت Enter Confirmation كد ۶ رقمي ارائه شده را در كادر مربوطه وارد كرده و بر روي كليد Submit كليك كنيد تا صفحه Welcom to Yahoo! Brefcase در روي صفحه نمايش، ظاهر گردد.
براي اضافه نمودن تصاوير يا فايل هايتان بر روي گزينه Add Files كليك كنيد تا پنجره اي در روي صفحه نمايش ظاهر گردد.
در پنجره فوق شما مي توانيد ۶ تصوير را با اسامي خاصي در Briefcase خود قرار دهيد، براي اين منظور كافي است بر روي كليد Browse كليك كرده و در كادر محاوره اي ظاهر شده فايل مورد نظرتان را انتخاب نموده و يك نام را براي آن وارد كنيد و در پايان بر روي كليد Upload كليك نماييد.
نكته: حجم فايل ها و تصاويري كه مي خواهيد در Briefcase قرار دهيد نبايد از ۵ مگابايت بيشتر باشد.
نحوه استفاده از اطلاعات ذخيره شده Yahoo!Briefcase
براي استفاده از فايل ها و تصاوير ذخيره شده در Yahoo! Briefcaseبه صفحه اصلي سايت Yahoo! رفته و بر روي گزينهBriefcaseكليك نماييد.
در بالاي صفحه بر روي گزينه My foldersكليك كرده و در صفحه ظاهرشده كلمه عبور و رمز خود را وارد كنيد و بر روي Singinكليك نماييد .
در پنجره ظاهر شده كافيست بر روي پوشه مورد نظرتان براي مشاهده فايل يا تصوير كليك كنيد .
نكته: شما مي توانيد از تصاوير ذخيره شده در Yahoo! Briefcase جهت استفاده در صفحه وب ساخته شده سايت Yahoo!استفاده نمائيد. در قسمت قبل ما به بررسي نحوه ايجاد يك سايت وب رايگان در Yahoo! پرداختيم.

توجه:

بزودی آموزش طريقه کار با Yahoo Briefcase نيز آموزش داده خواهد شد.

/ 0 نظر / 5 بازدید