شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاور میانه - مبنا - مدیکو

خلاصه گزارش مجمع شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاور میانه

مجمع عادی شرکت در ساعت 9 در تالار رازی برگزار شد.

پس از مشاهده فیلم عملکرد شرکت و گزارش مدیرعامل شرکت مهندس پورمند و همچنین یکی از مدیران شرکت مهندس پالیز دار  و گزارش بازرس قانونی شرکت و با پیشنهاد دکتر قاسمی ریاست هئیت مدیره شرکت و ریاست مجمع مبنی بر تقسیم 120 ریال سود نقدی از 144 سود محقق شده تلفیقی و 154 ریال سود محقق شده شرکت اصلی با موافقت اکثریت سهامداران تصویب گردید.

مبلغ حق الحضور اعضا هئیت مدیره 600000 تومان ماهیانه و پاداش هئیت مدیره جدید شرکت برای سال مالی 87 نیز 150 میلیون تومان به تصویب رسید.

شرکت عمده فعالیتش در شرکت مانا ( شرکت پیمانکاری ساختمانی ) و سرمایه گذاری در اوراق مشارکت و سپرده گذاری ها بوده است.

ضمنا شرکت دو شرکت از در بازرگانی و احداث کارخانجات فولاد نیز تاسیس کرده است.

شرکت دو طرح کنستانتره سنگ آهن و دو طرح گندله  و دو طرح فولاد به روش احیا مستقیم و کوره بلند در استان کرمان در دست بررسی و مناقصه دارد که یک طرح (کنستانتره سنگ آهن) پس از مناقصه قرارداد با کنسرسیوم برنده ( از جمله شرکت مانا زیر مجموعه شرکت ) و دو  پروژه نیز در مرحله مناقصه می باشند.

شرکت دو طرح در زمینه مس در دست بررسی فنی دارد شامل طرح استخراج مس و طرح فرآوری مس با ظرفیت 60 هزار تن

طرح کک سازی نیز در استان کرمان در مرحله امضا قرارداد با کنسرسیوم برنده است.

یک طرح اکتشاف نیز در افغانستان نیز در مرحله انعقاد قرارداد است که با توجه به نزدیکی به مرز ایران و ذخایر احتمالی سنگ آهن جذابیت بالایی دارد.

کل ارزش پروژه های در دست اجرا و بررسی شرکت در حدود 2100 میلیارد تومان ( بیش از 21 برابر سرمایه شرکت ) سرمایه نیاز دارد که نحوه تامین آن مورد سوال و ابهام قرار دارد.

از سوی دیگر در ساعت 11:45 دقیقه با بیش از یک ساعت تاخیر مجمع فوق العاده تشکیل و در زمینه افزایش سرمایه پس از استماع گزارش بازرس و نظرات نماینده بورس به تصویب رسید.

افزایش سرمایه ۴٠٠%‌ به منظور افزایش سرمایه شرکت از ١٠٠ میلیارد تومان به ۵٠٠ میلیارد تومان در مدت ۴ سال تصویب و در اختیار هئیت مدیره شرکت قرار گرفت.

مقرر شد تا افزایش سرمایه ١٢%‌ از سود تقسیمی سال مالی ٨٧ در ظرف دو ماه آتی عملی شود.

ضمنا افزایش سرمایه به ٣۵٠ میلیارد تومان طی دو سال آتی از مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران صورت خواهد گرفت.

شایان ذکر است بنا به نظر نماینده سازمان بورس در هر مرحله از افزایش سرمایه , ارائه مصوبه هیئت مدیره و گزارش توجیهی به سازمان بورس اوراق بهادار جهت بررسی و تصویب ضروری می باشد.

بنا به گزارش خبرنگار ایران بیز آخرین قیمت هر سهم شرکت در OTC شرکت واقع در دفتر مرکزی شرکت 106 تومان می باشد.

شایان ذکر است مالیات نقل و انتقال سهام ( به ازای هر سهم 40 ریال ) به عهده فروشنده می باشد و همچنین در عرضه اولیه سهام شرکت ( پذیره نویسی ) شرکت مبنا خاورمیانه خرید سهام شرکت در قیمت اسمی را تضمین نموده است.

شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه :

Mineral & Industrial Developing Holding Company-MIDHCO

 

/ 0 نظر / 200 بازدید