امروز در بازار

بازار بورس تهران امروز یکشنبه ٢١/۴/١٣٨٨ همانند روز  گذشته با روند کاهشی و کاهش شاخص کل روبرو شد.

شاخص کل با بیش از ٢٢ واحد کاهش در ٩۴١۵ واحد ایستاد.

شرکت های اصل ۴۴ فولاد مبارکه و مخابرات ایران با کاهش قیمت  تاثیری بیش از ٢٠ واحد منفی بر روی شاخص داشتند.

اطلاعیه شرکت مخابرات و گزارش ٣ ماهه این شرکت نیز نتوانست از روند نزولی این سهم جلوگیری کند. از فولاد مبارکه نیز خبر می رسد با توجه به افزایش جهانی قیمت محصولات فولادی این شرکت قیمت ورق گرم خود را افزایش داده است.

بانک پارسیان پس از عرضه سنگین به تبع صف خرید دیروز با کاهش قیمت روبرو شد.

سیمان کردستان پس از برگزاری مجمع و تقسیم ١٠٠ تومان سود نقدی با افزایش قیمت نسبت به آخرین قیمت بازگشایی شد.این شرکت ١٠٠ تومان سود انباشته در ازای هر سهم و بنا بر اظهار نظر بازرس قانونی و صورت های مالی حسابرسی شده بیش از ۴ میلیارد تومان ( حدود ٢۵ تومان ) به ازای هر سهم کسری ذخایر مالیاتی دارد. حمایت سهامداران عمده شرکت از جمله غدیر و امید سبب این افزایش شده است.

شرکت البرز دارو نیز با افزایش ۵٠%‌ سرمایه و رشد ٢٧% سود خالص شرکت نسبت به سال ١٣٨٧ بازگشایی شد.

خریداران بازار عمدتا برای سهم هایی که هنوز به مجمع نرفته اند صف خرید بسته اند. امید سهامداران به حضور در مجمع و کسب سود نقدی است.

در این شرایط سایپا به مدد بازارگردان خود ضمن معاملات پر حجم بالاترین صف خرید را داراست. شرکت های سیمان سپاهان به دلیل سود تقسیمی در مجمع و شرکت مپنا به دلیل پی به ای پایین و همچنین بانک های دولتی عرضه شده در بورس معاملات با صف خرید و افزایش قیمت روبرو گشته اند.

 بازار امروز مانند روزهای قبل به دلیل بسته بودن نماد های بسیاری از شرکت ها به دلیل برگزاری مجامع و همچنین حضور فعالان بازار در مجامع شرکت ها آرام بود.

/ 0 نظر / 22 بازدید