بانک پاسارگاد اولین مجمع عمومی خود را برگزار کرد

صبح چهارشنبه ۲۸/۴/۸۵ اولین مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع فوق العاده بانک پاسارگاد در محل تالار اجتماعات وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار میهن بورس ، این مجمع علی رغم قولهای مساعد مدیران برای برگزاری زود هنگام ، به دلیل مشغله بیش از حد هیات مدیره در آخرین روزهای زمان قانونی و با نیم ساعت تاخیر به علت عدم حضور به موقع سهامداران عمده برگزار شد.

در ابتدای جلسه، عده ای از سهامداران به اقدام مسئولین سالن نسبت به تفتیش مدعوین هنگام ورود و تاخیر نیم ساعته در شروع جلسه  اظهار گله مندی می کردند.

جلسه در ساعت ۹:۴۵و با حضور ۷۲ درصد سهامداران رسمیت یافت و آقای دکتر قاسمی ( نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بانک پاسارگاد ) به دلیل حضور آقای مهندس میرولد (رئیس هیات مدیره بانک)  در سفر عمره ، ریاست جلسه را بر عهده گرفت .

آقایان دکتر اسلامی بیدگلی ( از شرکت هلدینگ پارس آریان ) و سید محسن هاشمی (از یکی  از شرکتهای سهامدار عمده )  به عنوان ناظر و آقای مقیم زاده به عنوان منشی جلسه حضور داشتند. در ادامه آقای مشیرزاده از موسسه حسابداری رایمند ، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی را قرائت نمود و امین تفرشی ( عضو هیئت مدیره ) به نیابت از هیئت مدیره به ارائه توضیحاتی در خصوص موارد اشاره شده در گزارش بازرس قانونی پرداخت.

به گزارش خبرنگار ما، بانک پاسارگاد در تارخ ۲۴/۶/۸۴ با ۵/۳۲ هزار نفر سهامدار حقیقی و ۲۵۸ نفر سهامدار حقوقی  با سرمایه ۳۵۰۰میلیارد ریال فعالیت خود را آغاز نمود.

پیش بینی سرمایه بانک به موجب  Business Planاولیه، ۲۵۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده بود کهپس از استقبال گسترده مردم از پذیره نویسی سهام این بانک در مرداد ماه ۸۴، با موافقت هیئت موسس ، سهم موسسان از سرمایه بانک از ۸۰% به ۶۳% کاهش و سهم پذیره نویسان به ۳۷ % افزایش یافت.

سهامداران عمده بانک پاسارگاد شامل۱۹ شرکت حقوقی می باشند که  شرکت سرمایه گذاری پارس آریان با ۲۸/۰۱درصد بیشترین میزان سهام بانک را در اختیار دارد.

در اولین مجمع عمومی عادی سالیانه این بانک ، مبلغ ۵۰۰/۱۲۲ میلیارد ریال سود از محل سهام بانک پیشنهاد شد که از این مبلغ 35 ریال سود نقدی به ازای هر سهم بین سهامداران تقسیم گردید. مبلغی بین ۴۰۰ تا۵۰۰ هزار تومان به عنوان حق عضویت ماهیانه هیئت مدیره و ۲ درصد سود (حدود ۳۵۰ میلیون تومان) نیز به عنوان پاداش هیئت مدیره در نظر گرفته شد.

در ضمن روزنامه اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه رسمی بانک در سال ۸۵ انتخاب شد.

دکتر قاسمی ، مدیرعامل بانک پاسارگاد در خصوص مبلغ عایدی هر سهم درسال ۸۴، گفت: اگر افزایش زیر ساخت ها را نداشتیم، می توانستیم  ۹۸ ریال EPS بدهیم که در این صورت نهایتا ۱۷ میلیارد ریال بیشتر سود نشان می دادیم در صورتیکه در حال حاضر ارزش املاک خریداری شده ، ۵۰ میلیارد ریال است.

وی پیش بینی سود عایدی هر سهم در سال ۸۵ را ۲۰۰ ریال اعلام کرد.

در مجمع عمومی فوق العاده بانک پاسارگاد نیز که با همین ترکیب رسمیت یافت ، بحث افزایش۱۰۰درصد سرمایه برای جبران نیازهای سرمایه ای بانک و مشکلات قانونی ناشی از افزایش نسبت دارائی به سرمایه  در سال۸۵، مورد بررسی قرار گرفت.

بنا به تصویب مجمع ، پس از تایید حسابرس قانونی و توافق سهامداران اختیار اصلاح اساسنامه و اختیار ثبت افزایش سرمایه به میزان ۱۰۰درصد به تدریج طی دو سال از هر محلی طبق قانون تجارت، به هیئت مدیره تنفیذ شد.

در ادامه مجمع با اصلاح قسمت ۶ بند ب ماده ۳ اساسنامه بنا به درخواست کتبی بانک مرکزی برای تقدم مصوبات شورای پول و اعتبار بر مفاد اساسنامه موافقت نمود و جلسه در ساعت ۲بعد از ظهر بعد از گذشت حدود ۵ ساعت از شروع، خاتمه یافت.

/ 0 نظر / 6 بازدید