در بانک سرمایه چه خبر است ؟ سهامدار و مدیر عامل جدید بانک سرمایه کیست؟

سهامدار جدید بانک سرمایه کیست؟

 

شهرداری بانک سرمایه را می خرد:

صندوق بازنشستگی شهرداری تهران چند ماه پس از پذیره نویسی سهام بانک سرمایه شروع به خرید سهام این شرکت نمود. به گونه ای که در شهریور 85 درصد مالکیت این صندوق به بیش از 41% رسید. قیمت خرید شهرداری بین 90 تا 110 تومان برای هر سهم برآورد می شود.
اختلاف با بانک مرکزی:
پس از این اتفاق , بحث ها و صحبت های زیادی از سوی بانک مرکزی و مدیران شهرداری زده شد و شهرداری تهران این اتفاق را یک فرصت برای مالکیت بانک می دانست و این را آرزوی دیرینه این بانک می دانست.

شهرداری و بانک شهر


از سوی دیگر شهرداری تهران مالک تعاونی اعتباری شهر نیز بود. پس از اخذ مجوزات در پاییز سال گذشته شهرداری این بار توانست یک بانک مستقل تاسیس کند . ابتدا به نام موسسه مالی و اعتباری شهر مجوزات لازم اخذ و پذیره نویسی صورت گرفت . در مجمع فوق العاده 88/4/14 موسسه مالی و اعتباری شهر با افزایش سرمایه و تبدیل شدن به بانک موافقت شد. این امر زمینه ساز تشکیل بانک شهر در چند ماه آینده خواهد شد.


شهرداری و فروش سهام بانک سرمایه
در این میان شهرداری تهران با فشار های بانک مرکزی اقدام به فروش مالکیت خود در بانک سرمایه نمود .
هر چند اطلاع دقیق در این مورد منتشر نشده است اما در بازار بورس از شرکت فولاد ماهان سپاهان به عنوان خریدار بلوکی سهام بانک سرمایه نام برده می شود.
سهامدار عمده جدید بانک سرمایه :فولاد ماهان سپاهان کیست؟
شرکت فولاد ماهان سپاهان به شماره ثبت 224737 ثبت شرکت های تهران به ثبت رسیده است.
این شرکت با سرمایه 1 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی تاسیس گردید. هدف اساسی شرکت تاسیس کارخانجات مختلف تولید ، ذوب ، نورد و کلیه مشتقات فولادی می باشد. نخستین بخش کارخانجات تولیدی شرکت به مساحت 110000 متر مربع به ظرفیت 300.000 تن را راه اندازی نمود.
 لوله های فولادی تولیدی شرکت در شبکه انتقال و توزیع گاز کاربرد دارد.

عدم حضور در مجمع !!! چرا ؟؟؟

عدم حضور سهامدار عمده دیگر و همچنین حضور کمرنگ سهام داران جز  در مجمع دلایل متعددی دارد.

گفته می شود عمده اعتراضات به سود پایین و مدیریت ضعیف و قرار گرفتن بانک سرمایه در انتهای بانک های کشور است.

در حالی که بانک سرمایه با فاصله چند ماه پس از بانک پاسارگاد تاسیس گشته است سرمایه این بانک هم اکنون کمتر از نصف بانک پاسارگاد است و در مقایسه سود ها این بانک همواره در حدود نصف بانک پاسارگاد سود محقق و تقسیم نموده است.

رشد ضعیف کمی و کیفی بانک و عدم توانایی در جذب سپرده ها و تاسیس شعبات جدید و دعوا های مدیریتی بانک سرمایه بر مشکلات این بانک افروده است.

نکته قابل توجه دیگر عدم رشد قیمت سهم می باشد. همچنین سود محقق شده بانک سرمایه به سطح تورم یا حتی نرخ سودهای بانکی هم نمی رسد.

سودهای سال 84 و 85 و 86 به ترتیب 18 ریال و 100 ریال و 120 ریال می باشد.

مدیر عامل بانک برکنار می شود : بانک مرکزی مخالفت می کند:

پس از بالا گرفتن بحث ها در زمستان گذشته , هیئت مدیره بانک سرمایه دکتر سید بهاء الدین حسینی هاشمی را برکنار نمود.

بانک مرکزی بار دیگر وارد مسائل این بانک می شود و هاشمی با حمایت مسولان بانک مرکزی ابقا می شود. گفتنی است که حسینی هاشمی با مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان اختلاف نظر شدید داشته است.

بانک مرکزی از اختیارات خود استفاده می کند و اعلام کرد در صورت برکناری حسینی هاشمی بانک سرمایه را محدود خواهد ساخت

مدیر عامل جدید معارفه می شود
دکتر اصغر ابوالحسنی از سوی هئیت مدیره بانک سرمایه به سمت مدیرعاملیت معرفی و منصوب می گردد و معارفه وی در 17/3/88 برگزار می گردد
ایشان سومین مدیرعامل بانک سرمایه در عمر کمتر از سه ونیم سال این بانک می گردد.

مدیرعامل جدید کیست ؟
دکتر اصغر ابوالحسنی فارغ التحصیل دکترای اقتصادی پولی است و در دانشگاه های امام صادق و پیام نور فعالیت نموده است و قائم مقام بانک صادرات بوده است و همچین چندین کتاب و مقاله در زمینه های پول و ارز و بانکداری و اقتصاد اسلامی دارا می باشد.

گویا داستان های بانک سرمایه پایانی ندارد

/ 1 نظر / 57 بازدید
زرتشت

سلام خانوم من فکر میکنم دست به هر کاری میزنم اون سیستم بدبخت می شه حتما شنیدی که میگن سونامی مسکن یا چیزهای دیگه در راه است؟من یک اماتور هستم که میخوام بیام تو بورس سهم بخرم باید چکار کنم ؟؟؟؟