تداوم بحران در بازارهاي مالي امارات

ايسنا - از آغاز بحران در بازارهاي مالي امارات روزانه بر ميزان خسارت‌هاي وارده به شرکت‌هاي سهامدار در بورس‌هاي ابوظبي و دبي افزوده مي‌شود.
بحران در بازارهاي مالي امارات تاکنون خسارت‌هاي سنگيني به شرکت‌ها و بانک‌ها وارد کرده است، اين درحالي است که تاکنون با وجود راهکارها و راهبردهايي که توسط مسوولان اقتصادي و بورس براي گريز از بحران صورت گرفته، هيچ کدام تاثيرگذار نبوده است.
يك روزنامه اقتصادي به نقل از مسوولان شرکت سيمان سفيد راس‌الخيمه که تنها و بزرگ‌ترين شرکت سيمان در امارات است، نوشت: ميزان خسارت‌هاي وارده به اين شرکت از زمان بحران تاکنون بيش از 4/30ميليون درهم بوده است، اين درحالي است که ميزان سود اين شرکت در 6 ماه گذشته سال جاري به 41ميليون درهم رسيد و فروش محصولات اين شرکت در همين مدت فقط 6/107ميليون درهم بود.
همچنين شاخص سهام در بازار اوراق بهادار كويت در پايان معاملات روز دوشنبه به طور قابل توجهي كاهش يافت و ۷۸/۳۰ واحد را از دست داد.
به گزارش ايرنا، شاخص كل سهام در بازار بورس كويت با اين كاهش يكبار ديگر به مرز چهار رقمي نزديك شد و به ۱۰۰۲۶ واحد رسيد.
در معاملات روز جاري در بازار بورس سهام كويت تعداد ۱۱۳/۹ميليون سهم در ۵۰۶۳ معامله ميان خريداران و فروشندگان سهام دادوستد شد. اين تعداد سهام مبلغ ۵۵ميليون دينار كويتي (حدود ۱۹۰ميليون دلار آمريكا) ارزش داشت.
شاخص سهام در بازار بورس كويت طي ۶ماه گذشته شاهد كاهش مستمر بود و طي اين مدت بيش از ۲۰۰۰واحد از ارزش خود را از دست داده است.

 

/ 0 نظر / 6 بازدید